
Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym klientem? Zarejestruj się a otrzymasz kupon rabatowy 20 zł na pierwsze zakupy.
Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym klientem? Zarejestruj się a otrzymasz kupon rabatowy 20 zł na pierwsze zakupy.
Kanały wentylacyjne dzielimy według materiału: metal i plastik, możemy je również określić według kształtu, okrągłego lub prostokątnego (płaskiego).
Kanały z tworzyw sztucznych przeznaczone do wentylacji wykonane są z bardzo odpornego tworzywa ABS, które jest antystatyczne i odporne na promieniowanie UV. W przypadku okrągłych kanałów wentylacyjnych z PCV są to najczęściej stosowane kanały o średnicy do 150 mm. Innym wariantem są kwadratowe kanały powietrzne z PCV, które są stosowane w bardziej ciasnych przestrzeniach, w których nie można stosować kanałów okrągłych. Kanały te cechuje lekka konstrukcja, łatwy i szybki montaż z poszczególnymi elementami.
Metalowy kanał wykonany jest z cienkiej blachy ocynkowanej. Spiralne wzmocnienie zapewnia jego większą wytrzymałość. Odporność na ciepło wynosi około 100 stopni Celsjusza. Kanały Spiro są odporne na korozję i mają długą żywotność. Solidna i trwała konstrukcja, ocynkowana blacha i łatwe połączenie z kształtkami są ważną zaletą. Kanały metalowe poza technologią produkowane są również w wariantach elastycznych kanałów ALUDAP FLEXI i aluminiowych kanałów elastycznych (polyvent).
Okrągłe kanały do wentylacji są najczęściej stosowane ze względu na łatwą obsługę i szeroką gamę komponentów, które są łatwo dostępne. Kanały wentylacyjne odpowiednie dla majsterkowiczów, mniejszych firm budowlanych i mniejszych przestrzeni.
Prostokątne kanały są często montowane w dużych fabrykach i halach, gdzie konstrukcja systemu wentylacyjnego jest już dostosowana do indywidualnych potrzeb.
Systemy te są używane głównie przez duże firmy, które montują wentylację na zamówienie, takie jak duże firmy budowlane.