
Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym klientem? Zarejestruj się a otrzymasz kupon rabatowy 20 zł na pierwsze zakupy.
Nie jesteś jeszcze zarejestrowanym klientem? Zarejestruj się a otrzymasz kupon rabatowy 20 zł na pierwsze zakupy.
Ciepłe dni już dawno minęły i wraz z nadejściem zimy zaczynamy spędzać więcej czasu w naszych domach. Jak wyobrażasz sobie idealny zimowy wieczór? Na zewnątrz sypie śnieg, siedzisz w domu z fotelu z książką.... Brakuje jeszcze trzaskających drew w kominku? Oczywiście, że tak. Możliwe, że masz już w domu kominek, czekasz tylko na dogodny moment, aby go rozpalić.
Mieszkasz w mieszkaniu i nie masz miejsca na kominek. A może masz dom jednorodzinny, ale nadal nie wiesz gdzie umiejscowić kominek? Przecież dziś oferowane są już różne rozwiązania., możesz zastosować klasyczny piec, kominek lub nowoczesne wkłady kominowe. Dwa ostatnie rozwiązania są odpowiednie również dla mieszkań. Jeśli uważasz, że to strata pieniędzy, żeby spędzić kilka miłych wieczorów w roku, to się mylisz.
Piec, kominek i wkład kominkowy są idealnym wyborem dla ogrzewania. I nie chodzi nam tylko o pomieszczenie, w którym znajduje się kominek. Turbiny kominkowe są dziś na rynku w celu optymalnego ogrzewania całego mieszkania lub domu. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie, które transportuje ciepłe powietrze z pieca, kominka lub wkładu kominkowego do wszystkich wybranych pomieszczeń. Jeśli martwisz się, że ogrzewanie z pewnością kosztuje połowę Twojej pensji, znowu się mylisz.
Wentylator kominkowy jest wyposażony w termostat, gdy tylko temperatura w kominku osiągnie ustawioną temperaturę, wentylator włącza się automatycznie i zaczyna rozprowadzać ciepłe powietrze do pomieszczeń. Jednak gdy tylko temperatura spadnie ponownie, wyłącza się. Dzięki temu możesz mieć pewność, że tylko powietrze o ustawionej przez Ciebie temperaturze będzie wpływać do pomieszczeń a jednocześnie unikniesz niepotrzebnej pracy wentylatora kominkowego, oszczędzając w ten sposób energię elektryczną.
![]() |
![]() |
A teraz trochę informacji dla tych, którzy już zastanawiają się, jakie kanały wentylacyjne są używane i jakie są średnice tych wentylatorów. Oferujemy wentylatory kominkowe o średnicach 125 mm, 150 mm i 160 mm. Do dystrybucji gorącego powietrza zalecamy izolowane kanały wentylacyjne o odporności termicznej do 250 °C. Istotną częścią wkładów kominkowych jest filtr kominkowy, który służy do filtrowania ciepłego powietrza i przedłużenia żywotności samego wentylatora. Jest instalowany między źródłem ciepła, tj. kominkiem, piecem lub wkładem kominkowym, a wentylatorem kominkowym. Filtr jest oczywiście izolowany termicznie.
Więc teraz wiesz, że możesz rozkoszować się wspaniałą atmosferą zimowego wieczoru przy trzaskającym drewnie, a podczas relaksu pozostałe pomieszczenia będą ogrzewane. Łączysz przyjemne z pożytecznym. I spójrzmy prawdzie w oczy, nic nie może równać się z ciepłem z kominka.